קשרים אישיים, מנהיגות צעירה, אל עצמי, במקרה התנחלתי, קפה דילמה, יוצאים בגדול, תכנית מניעה.

העוגנים החינוכיים הנם תכניות תהליך אשר מונות לפחות שמונה מפגשים, המחייבים הרשמה מראש. כל עוגן מותאם הן בתוכנו והן במתודיקה שלו לגילאים ולמגדרים אליהם הוא מיועד. כבר בפרסום הראשוני של התכנית ידעו בני הנוער באיזה יום, באיזו שעה ובאיזו תדירות
יתקיימו המפגשים של התכנית. המפגשים יתקיימו בבית הנוער מתוך רצון למצֶב את בית הנוער כמקום חינוכי המשלב ערכים וחוויה.

קשרים אישיים

קשר אישי, כשמו כן הוא- אישי. בשונה מהעבודה הקבוצתית, שלעיתים תופסת את עיקר זמנו ומרצו של רכז הנוער, כאן יש צורך לגשת אל כל אחד ואחד מבני הנוער, להצליח לפתוח צוהר אל עולמו הייחודי, ליצור חיבור אמיתי ביני לבינו, שאינו תלוי בשום דבר מלבד בשנינו.

מנהיגות צעירה

תהליך המורכב מ- 15 מפגשים המופעלים על ידי רכז הנוער ועוסק בתכנים שונים כגון: גיבוש קבוצה, פיתוח מנהיגות, יחסי הורים מתבגרים, חברות, הגשמת חלומות, לחץ חברתי, התמודדות עם משברים ועוד.
מיועד לנערים ונערות בשכבות ז'-ח'.

אל עצמי

התכנית נועדה לתת לבנות גיל הנעורים הזדמנות להתבונן אל תוכן פנימה,להעמיק, לגלות ולהיטיב להכיר את עצמן.
התכנית עוסקת בבניית הזהות האישית, מודעות עצמית, דימוי עצמי, הכרה בכוחות והעוצמות שלי ובמרכיבים נוספים הנוגעים בעיצוב הזהות.
התכנית מועברת על ידי רכזת הנוער
מיועד לנערות בשכבות ט'-י"ב.

במקרה התנחלתי

אז נולדנו בשומרון. במקרה התנחלנו או שזה אומר לנו משהו?
עוגן העוסק בבירור עולמם הערכי של בני הנוער, סביב נושא הציונות. כחלק מהתהליך יכירו בני הנוער את "הסיפור" של היישוב שלהם ויפגשו את המקימים.
מיועד לנערים ונערות בשכבות ט'-י"ב.

קפה דילמה

במפגשי קפה דילמה סביב קפה ועוגה, מנחה רכז הנוער שיח ודיון סביב נושאים מחיי היום יום המעסיקים את בני הנוער, כגון: יחסי הורים- ילדים, דימוי עצמי, אני והחברה ועוד.
מיועד לנערים ונערות בשכבות ט'-י"ב.

יוצאים בגדול

רגע לפני שמסיימי י"ב שלנו מרימים עוגן ויוצאים בגדול החוצה, יש לנו את ההזדמנות להרחיב את ארגז הכלים שלהם ולצייד אותם בכלים משמעותיים לקראת היציאה לעצמאות ולעשיה.
לפחות ארבעה מפגשים הכוללים הכנה ולמידה בנושאים: התנהלות כלכלית, קבלת החלטות, התמודדות עם מצבי לחץ, פגיעות מיניות, ביטחון בדרך, שגרירי השומרון ועוד.
מיועד לנערים ונערות משכבות י"ב.