שירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) הינה מסגרת טיפולית-חינוכית שמטרתה ללוות ולקדם את התפתחותו התקינה של הילד במסגרות החינוכיות

במסגרת זו ניתנת התייחסות להיבטים הנוגעים לבריאותו הנפשית, לחינוכו של הילד ולאינטראקציה ביניהם. התייחסות זו ניתנת דרך אבחון, הדרכה, ייעוץ וטיפול בילד עצמו. כמו כן מתוך ראייה מערכתית ניתנים שירותי הדרכה וייעוץ, גם להורי הילד ולצוותים החינוכיים הבאים עימו במגע.
השירות מיועד לילדים במערכת החינוכיות הרגילות – גנים ובתי ספר, וכן לילדים המשולבים במסגרות החינוך המיוחד.
השפ"ח עובד בשיתוף פעולה עם גורמי טיפול נוספים הקשורים במסגרות החינוכיות, כמו יועצות ביה"ס, מתי"א, וגורמי רווחה. נציגי השפ"ח גם שותפים בבניה והטמעה של התוכניות הלאומיות במסגרות החינוכיות.
בשפ"ח עובדים 28 פסיכולוגים. בעלי תואר שני בפסיכולוגיה, והתמחות בפסיכולוגיה חינוכית.

מענה טלפוני בימים ראשון - רביעי בין השעות 8:00-15:00

פרטי יצירת קשר

הדס שומר
מנהלת השירות הפסיכולוגי

הילה פרידמן
מזכירת שירות הפסיכולוגי

דינה שמעון
מזכירת שירות הפסיכולוגי | מענה טלפוני: בימים א'-ד' בשעות 8:00-15:00

רשימת השירותים הניתנים במשרדי השפ"ח

נציגי/עובדי השפ"ח נותנים את השירות בתוך המסגרות החינוכיות (גנים ובתי ספר יסודיים) בנוסף, ישנם שירותים שניתן לקבל במשרדי השפ"ח

שירותי אבחון והערכה: איתור מוקדי הקושי של הילד, כולל קשיים קוגניטיבים, קשיי למידה, קשיי ריכוז, קשיים רגשיים והתפתחותיים, בשלות לא', ועוד. לאחר איתור זה יכול הפסיכולוג להשתתף בועדות חוקיות כמו ועדת שילוב, השמה וועדות החלטה, להכרעה בדבר הצורך בקבלת תמיכה.

שירותי ייעוץ וטיפול: התערבות וטיפול בקשיי הילד. ההתערבות יכולה להיות פרטנית, או קבוצתית. כמו כן הפסיכולוג מלווה את הורי הילד או הצוותים החינוכיים הבאים עימו במגע.

הדרכת צוותים חינוכיים: הכוונה חינוכית ורגשית לצוותים חינוכיים. הכוונה זו מטרתה קידום השיח הטיפולי במסגרות החינוכיות, והתאמתם למשימות הפדגוגיות.  ההכוונה כוללת ייעוץ אישי, סדנאות והרצאות בחדר מורים.

ייעוץ מערכתי לבתי הספר: סיוע בבניית חזון בית ספרי ומימושו, מעקב אחר תהליכים ארגוניים וסיוע ביעול תהליכים פנים בית ספרים.

שירותי שפ"מ: (שירות פסיכולוגי משלים – בתשלום): מתן תמיכה נוספת שאינה כלולה בסל המוצרים הבסיסי. כולל אבחונים פסיכודידקטים, אבחוני הדלגה, הדרכות הורים (מעבר למכסה שניתנת בבית הספר), פסיכותרפיה, מכון קשב (לאבחון וטיפול בבעיות קשב לילדים ומתבגרים), הרצאות וסדנאות מקצועיות.

התערבות במשבר: ליווי, תמיכה, ייעוץ וטיפול במצבי משבר, טראומה או אסון.